FES25421-MT48B3011GYKA-A
Download page
After clicking download, select "Save as PDF" in the printer options.
Eurocard Connector, 2.54mm, Male, 3 rows, 48Circuits, Right angle(90°), Through hole
Product Number:
FES25421-MT48B3011GYKA-A
Product System
DIN 41612 Connector
Gender
Male
Type
Type A
Pitch
2.54mm
Row Option
3 rows
Number of Positions
48Circuits
Peg
With peg
Orientation
Right angle(90°)
Colour
Gray
Electrical
Current(Max)
2A
Voltage(Max)
500V
Contact Resistance
20 mΩ Max
Insulation Resistance
1000 MΩ Min
Withstanding Voltage
1000V AC r.m.s