FRJ45081-2306K6K2102
Download page
After clicking download, select "Save as PDF" in the printer options.
RJ45 Connector 90°Angle, 2Ports, 6μ", Black, L:green, R:yellow, 1000Base-T
Product Number:
FRJ45081-2306K6K2102
Product System
Network Connector (RJ45/RJ11)
Product Category
RJ45 Connector
Style
Socket
Port Configuration
2Ports
Number of Positions
20Circuits
Positions/Contacts
10P8C
LED Status Indicator
L:green,R:yellow
Orientation
Right angle(90°)
Colour
Black
Contact Type
Square pin
Electrical
Current(Max)
1.5A
Voltage(Max)
125V
Contact Resistance
50 mΩ Max
Insulation Resistance
500 MΩ Min
Withstanding Voltage
1000V AC r.m.s