FTB38109-M10B2GNB
Download page
After clicking download, select "Save as PDF" in the printer options.
Terminal Block, 3.81mm, Socket, 10Circuits, Right angle(90°), Through hole, Green
Product Number:
FTB38109-M10B2GNB
Product System
Terminal Block
Style
Socket
Gender
Male
Pitch
3.81mm
Number of Positions
10Circuits
Orientation
Right angle(90°)
Colour
Green
Electrical
Current(Max)
12A
Voltage(Max)
300V
Contact Resistance
20 mΩ Max
Insulation Resistance
1000 MΩ Min
Withstanding Voltage
2500V AC r.m.s